Pilawa Cup

Juniorki w składzie: Maria Czerwonka, Magdalena Fornalczyk, Aleksandra Mielniczuk, Katarzyna Orlińska, Julia Przybyłkowicz, Martyna Wieczorek i Maria Wyrzykowska w sobotę wzięły udział w turnieju w Pilawie (kategoria open).

Młode Akademiczki turniej rozpoczęły od zwycięstwa 2:0 z drużyna gimnazjalistek z Gocławia (oba trafienia Marysi Czerwonki po asystach Oli Mielniczuk). W drugim spotkaniu minimalnie uległy drużynie gospodyń MOSiR Pilawa 1:2 (ponownie do siatki trafiła M.Czerwonka), by w trzecim meczu grupowym przegrać 0:3 z przygotowującą się do Halowych Mistrzostw Mazowsza U16 Ząbkovią Ząbki 0:3.

Spotkanie o V miejsce mimo prowadzenia 1:0 (gol Oli Mielniczuk po świetnej dwójkowej akcji z Marysią Czerwonką) zakończyło się remisem 1:1, a w rzutach karnych lepsza okazała się ekipa Pogoni Siedlce.

Ostatecznie młode Akademiczki zakończyły turniej na VI lokacie.Powodem do optymizmu jest konsekwentne realizowanie założeń taktycznych postawionych przed spotkaniem. Cieszy też bardzo dobra postawa i współpraca duetu Czerwonka-Mielniczuk. Należy zaznaczyć, że w turnieju zadebiutowały trzy nowe zawodniczki, które niedawno dołączyły do drużyny.