Młodzieżowy Mistrz Polski U18 w Futsalu Kobiet - KU AZS UW

W dniach 14-15.01.2017 roku w Brodnicy odbył się turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu kobiet do lat 18.

W drodze do turnieju finałowego Akademiczki były bezapelacyjnie najlepsze pozostawiając w tyle doświadczone i znacznie bardziej utytułowane ekipy Gola Częstochowa, czy MUKS Praga Warszawa i bez straty punktów i bramek awansowały do turnieju finałowego.

Turniej finałowy Akademiczki rozpoczęły od wygrania rywalizacji w grupie C i zwycięstw 3:1 z Tarnovią Tarnów i 2:1 utytułowaną ekipą Rolnika Biedrzychowice Głogówek. W ćwierćfinale odniosły przekonujące zwycięstwo 4:0 z Wandą Kraków, by w półfinałowym pojedynku pokonać broniący tytułu mistrzowskiego Rekord Bielsko-Biała dopiero w 7 serii rzutów karnych!!! Kapitalną postawą wykazały się Natalia Kieszkowska (obroniła 2 rzuty karne) oraz kapitan zespołu Katarzyna Włodarczyk, która po pierwszym przestrzelonym karnym pewnie egzekwowała 3 rzuty karne z rzędu!!!

Mecz finałowy z faworyzowanym gospodarzem turnieju - Unifreeze Górzno był bardzo wyrównany, jednak i tu Akademiczki wykazały się większą determinacją. Choć futsalistki Uniwersytetu Warszawskiego przegrywały już 0:1, to ułożona gra w obronie i konsekwentna gra w atakowaniu pozwoliły najpierw wyrównać stan spotkania po golu Katarzyny Włodarczyk, a na 25 sekund przed końcem objąć prowadzenie po trafieniu Julii Przybyłkowicz. Tym samym po zwycięstwie 2:1 to Akademiczki mogły cieszyć się z pierwszego w historii medalu na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski –pierwszego i od razu złotego medalu.

Trzon zespołu stanowiły zawodniczki AZS Uniwersytetu Warszawskiego: Adrianna Carter, Anna Grabowska, Aleksandra Mielniczuk (1 gol), Katarzyna Orlińska, Aleksandra Orzechowska (2 gole), Julia Przybyłkowicz (1 gol), Agnieszka Rybicka, Katarzyna Włodarczyk (kpt, 4 gole), Maria Wyrzykowska, a skład został uzupełniony o zawodniczki zaprzyjaźnionych klubów: Kotwicy Kołobrzeg – Kornelia Bińczyk (1 gol), FUKSa Pułtusk – Natalia Kieszkowska i LOCZKÓW Wyszków – Natalia Chimkowska oraz Karolina i Paulina Pokraśniewicz (3 gole).

Co warto zaznaczyć w drodze po medale, wliczając turniej eliminacyjny, Akademiczki nie przegrały ani jednego spotkania, w 8 meczach straciły zaledwie 4 bramki, co w futsalu jest niecodziennym dokonaniem. Należy nadmienić, że świetny turniej rozegrały Aleksandra Orzechowska i Paulina Pokraśniewicz, dla których były to już ostatnie młodzieżowe mistrzostwa.

Klasyfikacja końcowa turnieju Finałowego:
1. KU AZS UW Warszawa
2. KS Unifreeze Górzno