Piąte w Polsce w futsalu kobiet U18

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu Kobiet U18 zawodniczki Uniwersytetu Warszawskiego zakończyły na 5. miejscu. Nieco zmieniony skład, który w zeszłym roku zajął to samo miejsce na Turnieju w kat. wiekowej U16, potwierdził swój potencjał, a nawet rozbudził apetyty na więcej.

W fazie grupowej Akademiczki pewnie pokonały 3:0 zespół Naprzód Sobolów, by drugie spotkanie przegrać pechowo z utytułowaną ekipą Rolnika B. Głogówek. Takie wyniki dały awans do fazy pucharowej, gdzie drużyna z Warszawy za przeciwnika trafiła zespół z Istebnej. To jedno spotkanie zaważyło na dalszych losach naszej drużyny na tym turnieju. Wynik 1:1 w podstawowym czasie gry oznaczał dogrywkę, a później karne, które nasze zawodniczki wykonywały znacznie gorzej od przeciwniczek, trafiając najpierw w słupek, a potem w ręce bramkarki. Psychicznie, było to doświadczenie wykańczające dla młodych Akademiczek., które choć nie czuły się gorsze od przeciwniczek, a wręcz w grze zdecydowanie przeważały, to jednak spotkanie przegrały. Nie wykorzystane sytuacje się mszczą?

Naszą dewizą jest walka do końca i tak też zachowały się nasze zawodniczki. Najpierw w niełatwym meczu o miejsca 5-8 rozprawiły się z Bronowianką Kraków 3:2, by w kolejnym o miejsce 5 bezapelacyjnie pokonać KKP Stomilanki Olsztyn 5:1.

Piąte miejsce doceniamy i cieszymy się, że udało się w starszej kategorii osiągnąć wynik co najmniej tak dobry jak w poprzednim roku, mimo pechowych zdarzeń, które miały miejsce przed turniejem (złamana ręka podstawowej zawodniczki i problemy ze zgłoszeniem naszej bramkarki, która pochodzi z USA).

Z perspektywy czasu i analizy materiału zgromadzonego na turnieju, wiemy, że pierwsza czwórka była w naszym zasięgu, a i o miejsce na pudle na pewno byśmy powalczyły. Jeśli uda się utrzymać skład do następnego turnieju i zawodniczki będą zdrowe, będziemy walczyć o więcej.

Najwięcej goli dla drużyny zdobyła Katarzyna Włodarczyk - 6 + 3 asysty, kolejna była Agnieszka Rybicka - 4 + 3 asysty, Aleksandra Mielniczuk - 1, Julia Przybyłkowicz - 1 . Naszej bramki bardzo dzielnie strzegła Jagoda Stokowiec, która z konieczności musiała zastąpić Adę Carter, w całym turnieju puszczając jedynie 5 bramek.

W odbiorze piłki brylowała Aleksandra Mielniczuk, tuż za nią była Julia Przybyłkowicz. Niekwestionowaną i tytaniczną pracę w defensywie wykonywała Aleksandra Orzechowska, która podawała piłki ze skutecznością 85,57%, najlepszą skuteczność podań zanotowała Katarzyna Włodarczyk - 87,5%. Warto dodać, że żadna z zawodniczek nie zanotowała skuteczności podań niższej niż 72%

Skład Akademiczek reprezentowały: Jagoda Stokowiec, Aleksandra Orzechowska, Agnieszka Rybicka, Aleksandra Mielniczuk, Katarzyna Włodarczyk, Julia Przybyłkowicz, Kaja Dąbrowska, Laura Czuraj, Katarzyna Orlińska, Anna Grabowska. Na turnieju wspierały je Marysia Wyrzykowska i Ada Carter.