Sparingowo

W poniedziałkowe popołudnie w Konstancinie, Juniorki KU AZS Uniwersytetu Warszawskiego, rozegrały spotkanie towarzyskie z drużyną American School of Warsaw, której to barwy reprezentowały zawodniczki w wieku 15-18 lat.

Skład Akademiczek to zawodniczki z rocznika 2002 - 2005 (Marysia Grześkowiak, Wiktoria Kapuścińska, Zuzanna Maronde, Iga Susek, Alicja Zakowicz) wspomagane bardziej doświadczonymi Juniorkami z drużyny U16 (Anna Grabowska, Natalia Kopczyńska, Katarzyna Orlińska, Zuzanna Pęksa, Jagoda Stokowiec, Agnieszka Rybicka, Maria Wyrzykowska). Z dobrej strony pokazały się najmłodsze zawodniczki dla których w większości był to debiut w barwach Akademiczek, dzielnie wspierane przez starsze koleżanki, mogły na własnej skórze poczuć smak boiskowych potyczek. Na bramce w nietypowej dla siebie roli wystąpiła Jagoda Stokowiec, poczynaniami obrony kierowała, niczym rasowy obrońca, Zuzanna Pęksa. W środku pomocy piłki próbowała rozdzielać Ania Grabowska, a na skrzydłach brykały Wiktoria Kapuścińska, Zuzanna Maronde, Marysia Grześkowiak oraz Alicja Zakowicz.

Mecz zakończył się wynikiem 1:1, a gola dla drużyny przyjezdnej, strzałem z dystansu, zdobyła Agnieszka Rybicka.

Cieszymy się bardzo z faktu, że najmłodsze zawodniczki miały okazję zaprezentować swoje umiejętności i sprawdzić się jeszcze w tym sezonie na boisku.