Juniorki zdobywają brąż na HMM 2014

3 miejsce na Halowych Mistrzostwach Mazowsza U16

Po dwóch latach istnienia drużyny, przychodzi czas na pierwszy poważny sukces. Juniorki KU AZS UW zdobywają swoje pierwsze (brązowe) medale Halowych Mistrzostw Mazowszu, a indywidualne wyróżnienie otrzymuje nasza bramkarka - Magdalena Fornalczyk. Choć od początku turnieju drużyna miała "pod górkę" to tym bardziej cieszy fakt, że zaszła tak wysoko, ale po kolei.

FAZA GRUPOWA

Faza grupowa zaczyna się dla nas od meczu praktycznie bez rozgrzewki, gdyż z błędu organizatora (pomyłka w podanym nam harmonogramie gier) by nie opóźniać turnieju, gramy mecz z marszu. W tym miejscu chcemy podziękować drużynie z Ząbek za wyjście na przeciw powstałemu problemowi i chęć zamiany kolejności grania spotkań, tak aby nasze zawodniczki miały czas przygotować się do spotkania, niestety taką wspaniałomyślnością nie wykazała się drużyna z Raszyna i nie zgodziła się na zmianę kolejności, czego oczywiście nie musiała robić (niestety smucą nas bezpodstawne oskarżenia ze strony Raszyna o celowość spóźnienia się na turniej).

W pierwszym meczu trafiamy na obrońcę tytułu z ubiegłego roku - MUKS Praga Warszawa. Przegrana 2:7 nie napawa powodem do dumy, ale w okolicznościach jakich przystąpiłyśmy do turnieju jest wynikiem do przyjęcia. Kolejny rywal Akademiczek to Ząbkovia Ząbki, kolejna przegrana z pretendentem do wygrania turnieju podcina skrzydła naszym juniorkom. Dziewczyny mobilizują się jednak na ostatni grupowy mecz, bo wiedzą, że ewentualna wygrana może dać awans do fazy pucharowej. Spotkanie układa się po naszej myśli i pewnie wygrywamy 5:1, w głupi sposób niepotrzebnie tracąc bramkę, praktycznie strzelamy ją sobie same (po nieporozumieniu z obrońcą, nasza bramkarka nabija nadbiegającą przeciwniczkę i piłka wpada do naszej bramki). Awansujemy do fazy pucharowej jako jeden z dwóch zespołów z najlepszym bilansem z trzeciego miejsca.

FAZA PUCHAROWA

W ćwierćfinałach trafiamy na zespół z Radomia - LUKS Sportowa Czwórka Radom. Dzięki wspaniałej determinacji zawodniczek w defensywie, walce do ostatnich minut, mocnym punkcie w bramce w osobie Magdy Fornalczyk i skuteczności bramkostrzelnej Kasi Włodarczyk, wygrywamy z faworyzowaną Czwórką 1:0.

W półfinale ponownie trafiamy na MUKS Praga Warszawa, wiedząc, że w przypadku przegranej w walce o trzecie miejsce spotkamy się z walecznym zespołem z Piaseczna. Znając swoje miejsce w szeregu i klasę zespołu z warszawskiej Pragi, zawodniczki grają mecz myślami będąc już przy spotkaniu o 3. miejsce. co mści się w postaci przegranej 0:5.

Mecz o 3.miejsce to zacięta walka od pierwszych minut meczu po obu stronach. Jednak w miarę upływu czasu to Akademiczki częściej dochodzą do głosu i stwarzają sobie bardziej klarowne sytuacje strzeleckie. Gdy pierwszą bramkę zdobywa Kasia Włodarczyk, zawodniczki nabierają więcej luzu w grze ofensywnej i zaczynają prowadzić mecz nie odpuszczając ani na chwile przeciwnika gdy ten ma piłkę. Kolejne dwa gole zdobywamy po stałych fragmentach gry. Rzut wolny w efektowny sposób na bramkę zamienia Jagoda Stokowiec, ta sama zawodniczka strzela również po podaniu Kasi z rzutu rożnego. Zawodniczki z Piaseczna nadal atakują licząc na honorowe trafienie, niestety Kasia zdobywa czwartą bramkę dla naszego zespołu i po chwili cieszymy się z wygranej 4:0.

Na zdjęciu zawodniczki KU AZS UW z Panem Markiem Anglartem - przewodniczącym Komisji Piłkarstwa Kobiecego w MZPN

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

MISTRZ MAZOWSZA - MUKS Praga Warszawa

WICEMISTRZ MAZOWSZA - UKS Ząbkovia Ząbki