Niewidzialny sukces - piszą o Nas

Niedzielny sukces juniorek sprawił, że wokół tego wydarzenia i sekcji piłki nożnej dziewcząt
- KU AZS UW, zrobiło się nieco pozytywnego szumu...

Bardzo miły komentarz pojawił się na stronie głównej Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Cieszy fakt, że zauważono również Nas, pośród wielu utytuowanych drużyn, mogących pochwalić się niejednym sukcesem w kategorii U16, a przede wszystkim, mających większe doświadczenie w szkoleniu juniorek. Dla nas w klubie to nobilitacja, znaleźć się w gronie trzech najlepszych drużyn HMM U16, ale przede wszystkim ogromna dawka energii do jeszcze cięższej pracy na treningach. Dziękujemy za masę ciepłych słów i wsparcia płynących również z MZPN-u.

"Rewelacyjne akademiczki2014-02-06 10:48:52

Sukces drużyny AZS Uniwersytetu Warszawskiego w Halowych Mistrzostwach Mazowsza Dziewcząt U-16 w postaci trzeciego miejsca w turnieju finałowym był wielką niespodzianką, ale też ma solidne podstawy merytoryczne.

Uczelniany Klub prowadzi ponad 40 sekcji sportowych grających zarówno w ligach akademickich i związkowych. Od sezonu 2008/2009 drużyna seniorek AZS UW gra w drugiej lidze piłkarskiej, a największym sukcesem było zdobycie Pucharu Polski na szczeblu mazowieckim w 2010 roku. Aktualnie prowadzony przez Marię Wąsowską zespół znajduje się na trzecim miejscu w tabeli II ligi grupy mazowieckiej i ma realne szanse na awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Od maja 2012 roku obok seniorek, pod okiem duetu Marta Walczak – Maria Wąsowska, trenują również zawodniczki urodzone w roku 1997 i młodsze. Przez niespełna dwa lata wykrystalizowała się ciekawa grupa zawodniczek, a Aleksandra Sokołowska (rocznik 2000) była w sezonie 2012/2013 regularnie powoływana na mecze reprezentacji Mazowsza do lat 13, a jesienią ub. roku debiutowała w kadrze wojewódzkiej do lat 16 wraz z 14- letnią Katarzyną Włodarczyk i Magdaleną Fornalczyk.

2 lutego 2014 roku dziewczęta odniosły niewątpliwie największy sukces w dotychczasowej historii drużyny juniorek – młode Akademiczki były rewelacją turnieju halowych mistrzostw Mazowsza juniorek młodszych.

Zespół zagrał w składzie: Magdalena Fornalczyk, Patrycja Marciniak, Aleksandra Orzechowska, Aleksandra Sokołowska, Karolina Sroka, Jagoda Stokowiec, Karolina Szajko, Katarzyna Włodarczyk i Magdalena Zawisza. Magda Fornalczyk została wybrana najlepszą bramkarką turnieju, a Kasia Włodarczyk z 7 golami była vice-królową strzelczyń

Wiosną 2014 roku KU AZS UW planuje nabór do sekcji dziewcząt urodzonych w roku 2001 i młodszych. Na pewno o nich jeszcze usłyszymy…"

źródło: http://www.mzpn.pl/