KU AZS Uniwersytet Warszawski V w Polsce

W ubiegły weekend na hali Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Banacha 2a byliśmy świadkami niebywałego wydarzenia. Rozgrywano Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w futsalu dziewcząt U16. W turnieju wystąpiło 12 zespołów z całej Polski.

Emocji nie brakowała już pierwszego dnia, kiedy to poznaliśmy zdobywców miejsc 9-12. Akademiczki grające w grupie z Naprzód Sobolów i Unifreeze Górzno, po porażce z Naprzodem 1:3 i zwycięstwie z Unifreeze 4:1 wyszły z grupy z drugiego miejsca.

W niedzielę rozgrywki toczyły się dalej. Nasza drużyna w ćwierćfinale za przeciwnika miała obrońcę tytułu z ubiegłej edycji - Sztorm Gdańsk. Bardziej doświadczone koleżanki tylko przez krótką część meczu dały nadzieję warszawiankom na korzystny wynik. Po golu na 1:0 dołożyły kolejne trafienie i umiejętnie broniły dostępu do bramki do końca spotkania. Mimo, że nasze zawodniczki stworzyły sobie okazje do strzelenia goli to w ostatecznym momencie zabrakło skuteczności. Ta przegrana sprawiła, że pozostało nam walczyć o miejsca 5-8. Dzięki kolejnym zwycięstwom nad:

Victorią Gaj - 4:0

Bronowianką Kraków - 2:1

To nasza drużyna zajęła najwyższe miejsce w drugiej ćwiartce - V miejsce. Mając przed sobą tylko takie znakomite kluby od lat zajmujące się szkoleniem młodzieży jak Rolnik B. Głogówek - IV miejsce, Praga Warszawa - III miejsce, Sztorm Gdańsk - II miejsce, Unifreeze Górzno - I miejsce.

Warto zaznaczyć, że jedynym zespołem jaki pokonał na tym turnieju Unifreeze Górzno, zdobywcę głównego trofeum, był nasze zespół, który walcząc o wyjście z grupy zagrał doskonałe spotkanie, pokonując Górzanki 1:4 (mimo, iż wystarczało nam jednobramkowe prowadzenie).

Najwięcej bramek w naszej drużynie strzeliła kapitan zespołu - Katarzyna Włodarczyk (6 bramek w 5 spotkaniach) tym wynikiem zajęła 5 miejsce w klasyfikacji strzelczyń całego turnieju. Druga była Jagoda Stokowiec (2 bramki), która zdaniem wielu obserwatorów strzeliła najładniejszą bramkę turnieju, posyłając piłkę z prawie połowy boiska w okno bramki. Laura Czuraj (1gol), Aleksandra Orzechowska (1gol), Urszula Oprzalska (1gol).

Klasyfikacja strzelczyń: http://www.futsalmmp.pl/index.php?5,3,6,11

Zespół wystąpił w składzie:
Fornalczyk - Czuraj, Marciniak, Mielniczuk, Oprzalska, Orzechowska, Pęksa, Przybyłkowicz, Stokowiec, Szajko, Włodarczyk, Wyrzykowska

V miejsce jest niewątpliwie sukcesem tej młodej drużyny, która trenuje razem i jest szkolona przez trenerki - Marię Wąsowską i Martę Walczak, nie dłużej niż dwa lata.

Klasyfikacja końcowa MISTRZOSTW
1. KS Unifreeze Górzno