Ekstraliga: KU AZS UW - Medan Gniezno 2:5

W sobotę 06.12.2014r. po zakończeniu I dnia MMP w futsalu dziewcząt U16, na hali przy ul. Banacha 2a, zgromadzenie kibice byli świadkami jeszcze jednego ważnego wydarzenia sportowego.

Starsze koleżanki naszych juniorek rozgrywały swoje drugie spotkanie w Ekstralidze futsalu kobiet, a pierwsze na swojej hali przed własnymi kibicami, którzy w tym ważnym dla naszego klubu dniu spisali się na medal.

Zawodniczki na mecz wyprowadziły dzieci z piłkarskiej szkółki Football Kids, która swoją działalność rozpoczęła ponad rok temu w Warszawie, a obecnie rozszerza ją w całej Polsce.

W 13 minucie spotkania prowadzenie objęły gospodynie po sprytnym podaniu Marleny Smolińskiej i trafieniu kapitan zespołu - Karoliny Kołodziejczyk. Mimo nieustającego naporu przyjezdnych wynik utrzymał się do przerwy.

W drugiej połowie wykorzystując dobre dogranie Doroty Wierzbickiej prowadzenie podwyższyła Angelika Kalinowska. Dwubramkowa przewaga uśpiła nieco czujność obrony Akademiczek, co pozwoliło zdobyć przyjezdnym dwa gole.
Mocno kontrowersyjna była akcja po której przyjezdne wyszły na prowadzenie - faulowana była Karwańska (było to 6 przewinienie Medanu - więc karny przedłużony dla Akademiczek i doskonała okazja na objęcie prowadzenia w meczu), jednak sędzia pokazał korzyść, ale dalej ściągana za koszulkę zawodniczka podała niecelnie co bezlitośnie wykorzystały przeciwniczki strzelając gola na 3:2. Od tego momentu mecz się otworzył, jednak to przeciwniczki w ostatniej minucie dołożyły dwa trafienia i wygrały 5:2.

Po dobrym meczu, mimo dwubramkowego prowadzenia Akademiczki dały sobie wydrzeć zwycięstwo w końcówce spotkania. Miejmy nadzieję, że to doświadczenie zaprocentuje w kolejnych spotkaniach.

KU AZS Uniwersytet Warszawski - Medan Gniezno 2:5 (1:0)
13' Kołodziejczyk, 24' Kalinowska - 26' Biegańska, 32' i 40' Sikora, 35' Kwitowska, 40' Marczak
żółte kartki: 28' Walczak - 30' Zając

AZS UW: Nikisz, Witek - Bakanowska, Kalinowska, Karwańska, Kołodziejczyk, Padiasek, Smolińska, Staszczyk, Tran, Walczak, Wierzbicka
Medan: Blige, Dewicka - Sikora, Zając, Biegańska, Kwitowska, Marczak, Nowak, Jacewicz, Cerajewska, Szygenda, Ulikowska, Marcinkowska