Trzecia Juniorka w składzie

W kolejnym wyjazdowym spotkaniu EXF, Warszawianki gościły u aktualnego Mistrz Polski KU AZS UJ Kraków.

Tym razem, trener Maria Wąsowska, miała do dyspozycji trzy Juniorki, obok etatowych już zawodniczek - Oli Orzechowskiej i Kasi Włodarczyk, na mecz pojechała Jagoda Stokowiec.

Mając w pamięci swoją postawę w meczu z Głogówkiem, tym razem Kasia z Olą postanowiły nie tracić czasu na wejście w mecz tylko od razu wziąć się do roboty ;-) co bardzo szybko zaowocowało ich pewną grą. Jagoda musiała nieco poczekać na pojawienie się na parkiecie, ale gdy tylko dostała szansę, wyraźnie chciała pokazać, że swoim potencjałem może pomóc drużynie.

Nasza drużyna ten mecz przegrała wyraźnie, jednakże na parkiecie, głównie zabrakło spokoju i skuteczności w akcjach podbramkowych. Kilka z kontr w wykonaniu Akademiczek powinno zakończyć się bramkami, a wynik spotkania wyglądałby zupełnie inaczej. Niemniej jednak dziękujemy zawodniczkom z Krakowa za lekcję futsalu, był to do tej pory, najciekawiej grający przeciwnik.

Podczas spotkania, zdecydowanie najciekawiej wyglądała Ola Orzechowska, która choć nie ustrzegła się kilku błędów, cały mecz trzymała równy poziom. Tym razem indywidualne akcje Kasi nie wystarczyły na bardzo dobrze zorganizowanego przeciwnika, co odbiło się na jej grze ofensywnej, jednak bardzo dobrze spisywała się w grze defensywnej. Jagoda po powrocie do regularnego trenowania może być kolejnym wzmocnieniem w składzie drużyny trener Marii Wąsowskiej.

AZS UJ Kraków - KU AZS Uniwersytet Warszawski 5:0 (2:0)
4' Knysak, 7'i 27' Sitarz, 36' Zapała, 40' Maziarz

SKŁADY:

AZS UJ: Popławska (Myjak) - Wilk, Gruszka, Bartosiewicz, Sitarz, Darda, Maziarz, Knysak, Zapała, Ładocha, Gozdecka, Adamska, Biskup
AZS UW: Nikisz - Kalinowska, Karwańska, Kołodziejczyk, Orzechowska, Smolińska, Sieńko, Stokowiec, Walczak, Wierzbicka, Włodarczyk

Relacja również na: https://www.facebook.com/kuazsuw

Skrót meczu by Futbol Małopolska:

Foto by Jakub "Szyszon" Pieprzyk