Kolejny występ Juniorek w Ekstralidze Futsalu

Po przerwie świątecznej wracamy z newsami....

28 grudnia, zespół KU AZS UW rozegrał zaległe spotkanie I kolejki EXF. Akademiczki wybrały się w długą podróż na południe Polski do Głogówka. Tym razem z seniorkami na mecz pojechały tylko dwie juniorki - Kasia Włodarczyk i Ola Orzechowska. Pozostałe, którym udało się już wystąpić na parkietach Ekstraligi zostały w Warszawie z powodów rodzinnych bądź zdrowotnych.

Na początku spotkania dało się zauważyć, że Kasia z Olą miały dłuższą przerwę w grze. Brak zbytniej pewności siebie i niedokładność podań odznaczyły się na jakości ich gry. Jednak z minuty na minutę zaczęły pokazywać publiczności zgromadzonej na meczu, że nie bez powodu dostają powołania na kolejne spotkania EXF. W grze Oli widać było zero kompleksów na tle doświadczonych Rolniczek, a Kasia co raz śmielej przedzierała się pod bramkę przeciwnika.

Chociaż mecz zakończył się porażką 4:5 dla naszej drużyny, to cieszy fakt, że kolejna juniorka zdobyła gola w meczu Extraligi Futsalu. Tym razem na listę strzelczyń wpisała się Ola Orzechowska. Miała ona również okazję zdobyć drugą bramkę w tym spotkaniu, gdyż wykonywała rzut karny przedłużony, jednak nie udało jej się pokonać bramkarki gospodyń, pomogła jej w tym starsza koleżanka ;-) #Angelika Kalinowska, która wbiła piłkę zbyt lekko wybitą przez bramkarkę po strzale Oli.

Rolnik Biedrzychowice Głogówek – KU AZS Uniwersytet Warszawski 5:4 (2:1)
Sobkowicz (3 gole), Pawłowska, Bielska - Wierzbicka, Karwańska, Orzechowska, Kalinowska
żółta kartka: Daria Kasperska (Rolnik) za przerwanie korzystnej akcji

SKŁADY:

Rolnik: Miadzielec (Kołodziejska) - Sotor, Pawłowska, Sobkowicz, Bielska, Rudner, Kiersztajn, Kasperska,Lipka, Duda, Suchanek, Kościelniak

KU AZS UW: Nikisz – Kalinowska, Karwańska, Orzechowska, Smolińska, Staszczyk, Walczak, Wierzbicka, Włodarczyk