Drugie miejsce na Dzień Kobiet

Święto Dnia Kobiet, juniorki z KU AZS UW uczciły rozgrywając dobre zawody na turnieju w Leoncinie.

W sobotę 8 marca, KU AZS UW wziął udział w towarzyskim turnieju w Leoncinie. To już drugi raz, kiedy otrzymaliśmy zaproszenie na ten turniej od organizatorów za co po raz kolejny serdecznie dziękujemy.

Ostatni nasz występ w turnieju (grudzień 2013) nie należał do udanych, oba składy, które wystawiliśmy w turnieju zagrały poniżej oczekiwań, zajmując IV i VI miejsce. W tym roku, na turniej pojechał tylko jeden skład, który zajął II miejsce.

AZS w składzie: (od lewej klęczą) Ola Orzechowska, Jagoda Stokowiec, Laura Czuraj, Kasia Włodarczyk, Zuzia Pęksa, (leżą) Magda Fornalczyk, Karolina Szajko

Tym razem pozostaje jednak pewien niedosyt z uwagi na fakt, że mecz z bezpośrednim przeciwnikiem do pierwszego miejsca zespół przegrał minimalnie, żeby nie powiedzieć po kuriozalnej bramce, która została zdobyta po strzale z autu. Zasłonięta bramkarka, podczas próby interwencji tak niefortunnie próbowała wybić piłkę, że ta zdążyła się jeszcze o nią otrzeć by prawidłowo wpaść do bramki. Grając bardzo nerwowo, nie udało się odrobić jednobramkowej straty i tym samym zespół po bardzo dobrej grze w pozostałych pięciu spotkaniach zajął II miejsce. Dziś już wiemy, że remis w tym spotkaniu dawałby nam zwycięstwo w turnieju.

W całym turnieju (6 spotkań) udało się zdobyć 26 bramek tracąc przy tym tylko jedną (był to najlepszy bilans bramkowy turnieju). Gole dla AZS-u zdobywały: Laura Czuraj (8), Kasia Włodarczyk (8), Zuzia Pęksa (5), Jagoda Stokowiec (3), Ola Orzechowska (2)

Klasyfikacja końcowa turnieju:

I. UKS Mazovia Grodzisk Maz. II

II. KU AZS Uniwersytet Warszawski

III. KS Goliat Leoncin I

IV. KS Goliat Leoncin II

V. UKS Mazovia Grodzisk Maz. I

KS Raszyn I

VII.KS Raszyn II

KS Raszyn III

Niestety ciągle nie udaje się nam poprawić opanowania w grze, ambitna walka i ogromna chęć zdobycia wyrównującego gola (w przypadku gdy zespół traci go jako pierwszy) w łeb biorą wszystkie plany i założenia taktyczne. Jest to niestety domena zawodniczek młodych i mamy nadzieję, że dzięki wielu rozegranym meczom i zdobywanemu doświadczeniu, uda nam się ją pokonać.