Srebro na Turnieju Wiosennym

XIII Ogólnopolski Wiosenny Turniej Halowej Piłki Nożnej Kobiet organizowany przez MUKS Praga Warszawa okazał się dla naszych juniorek szczęśliwy. Udało się powtórzyć niedawny sukces, jakim było zajęcie III miejsca na Halowych Mistrzostwach Mazowsza. Tym razem juniorki z UW były lepsze o jedno miejsce, po raz pierwszy, drużyna dotarła do Finału, gdzie miała okazję zmierzyć się z zespołem gospodyń - MUKS Praga Warszawa I. Porażka 0:6 oznaczała zajęcie II miejsca w całym turnieju. Gorycz tej porażki dopiero po jakimś czasie osłodził nam fakt, że Akademiczki zajęły II miejsce w całym turnieju.

Zawodniczki zrealizowały w 100% założenie trenerek, aby pozostać w turnieju jak najdłużej i jak najwięcej się ogrywać. Pewne zastrzeżenia można mieć co do jakości gry zespołu, ewidentnie swojego dnia nie miała, bramkostrzelna Kasia Włodarczyk, słabiej turniej rozpoczęła też Ola Sokołowska. Najrówniej grającą zawodniczką była nasza bramkarka - Magdalena Fornalczyk oraz grająca w polu Jagoda Stokowiec. Choć turniej drużyna zaczęła od minimalnej przegranej z Mazovią 0:1, to z kolejnymi meczami gra wyglądała co raz lepiej. Cieszy fakt, że mimo słabszej dyspozycji poszczególnych zawodniczek, drużyna tworzyła monolit i zespołowo udało się osiągnąć kolejny sukces.

Bardzo dobrą dyspozycję naszej bramkarki ponownie dostrzegli organizatorzy turnieju, przyznając jej tytuł Najlepszej Bramkarki Turnieju. Procentuje ciężka praca Magdy na treningach bramkarskich :-)

Mamy nadzieję, że forma zawodniczek będzie rosła i na kolejnym turnieju, który już niebawem (8.03.2014 w Leoncinie), wszystkie zawodniczki zaprezentują dobrą, równą formę we wszystkich spotkaniach oraz, że następne rozgrywki zaczniemy od mocnego uderzenia! ;-)